FolklorWeb.cz | folklor a lidová kultura na Moravě O projektu | Kontakt | Hledat:

Forum

Téma: Archiv starších témat

13. 02. 2006 • Archiv starších témat Admin

Prostor pro již málo navštěvovaná a aktuální témata...

ehled reakcí

17. 04. 2003 (08:13) • Vladan Jílek: Pozdravy od návštěvníků
Tak tu konečně máme fórum otevřené všem. Přeji mu hodně štěstí a spousty zajímavých názorů, rad, dotazů.

13. 06. 2003 (17:36) • Jalůvka Jiří ml.: Soubory a muziky na FolklorWebu
Ahoj,
zdravím vás za SLPT Valašský vojvoda a přeji vám hodně úspěchů s tímto novým projektem.
Zatím zde však postrádám seznam folklórních souborů a muzik, tak jak jej znám http://www.folklorserver.cz/ a http://www.folklor.cz/. Pokud jsem to pochopil, tak seznam souborů zde na folklorwebu, je pouze seznam zde hostovaných webů. Myslím že by bylo dobré přidat ještě i seznam s odkazy na ostatní servery či souborové weby na jiných serverech.
Jalůvka Jiří, Valašský vojvoda

01. 12. 2005 (08:06) • Vladan: Dokonalé zpracování folkloru
Ahoj Františku, jsem rád, že se spolu na těchto stránkách čas od času potkáváme. Díky za nový časopis Folklor, myslím, že se povedl. Ještě jsem ho celý nepřečetl, ale určitě tak nejpozději o tomto víkendu učiním.

Nicméně rád bych se tě zeptal, a teď vůbec ne v souvislosti s kyjovským souborem, co je podle tebe "dokonalé zpracování folkloru", jak píšeš ve tvém příspěvku. Ze zkušenosti vím, že na to jsou různé pohledy. Zajímal by mě ten tvůj a to nejen jako kamaráda, ale jako člověka, který je v této oblasti vzdělán více než asi většina z nás. Jestli si najdeš chvilku, budu rád...

Díky Vladan

23. 05. 2007 (15:39) • Vili Dekan: Uvítám každý upřímný názor
Vážení přátelé folkloristi,

minulý týden i začátek tohoto byl pro mne ve znamení setkávání se s mnoha členy folklorních souborů a organizátorů folklorních akcí pražských i mimopražských. Byly to příjemné chvíle posezení s přáteli, tak trochu pracovní (dnes nikdo nemá čas jen na planou zábavu), ale/a proto také chvíle plamenných diskusí na téma „Folklorní sdružení ČR a my aktivisté“. Tím aktivisté jsou míněni členové FoS ČR, protože oni většinou všichni jsou. Jen já už ne, a ještě zástupci jednoho festivalu, ale taky jsme aktivisté, jen neorganozovaní. Byli jsme výjimkou, jen se dá říci, že jsme měli roky na to FoS ČR „zgruntu“ poznat, takže jsme zase až tak mimo mísu nebyli.

Debaty byly vzrušené, ale současná „politika“ FoS ČR z nich moc dobře nevycházela. Já sice kritický diskutér jsem, na druhou stranu vím, že kritizovat je snadnější, protože nikdy nic dokonalé není, zlepšování je věčný, nekonečný a složitý proces. Když už něco kritizuji, chci být konstruktivní a své vlastní názory si věčně ověřuji a konfrontuji s názory jiných.

Když jsem si tedy shrnul závěry z toho, co jsem si vyslechl, odeslal jsem je předsedovi Folklorního sdružení ČR, trochu objektivizované a „odhrocené“, protože tak si to FoS ČR přeje, polemická témata si zveřejňovat nepřeje, žádné diskusní fórum už přes dva roky nemá.
Odpovědi se sice asi stejně nedočkám, ale tu práci jsem si dal, protože vím, že předseda není hluchý a slepý, dřív nebo později mu věci stejně dojdou, i když nepřizná, že nějaká kritika byla oprávněná.

Protože mě už ale nebaví poslouchat všechny ty kritické řeči od jiných s tím, že mně to říci mohou, ale veřejně s tím nikdy nevystoupí, aby jim to náhodou neuškodilo, napadlo mě iniciovat diskusi všech, kdo mají nějaký svůj názor, tady na FolklorWeb.cz. Zajímaly by mě názory každého, koho opravdu folklor/folklorismus baví a něco mu dává, na následující témata:

1. Jak dnes vidí folklorní soubor/sólista/festival smysl svého členství ve FoS ČR, co mu sdružení dávalo a dává, čeho se mu naopak nedostává, přestože by to očekával a považoval za užitečné či nezbytné? Nebo proč někdo folklor aktivně dělá, ale FoS ČR k tomu vůbec nepotřebuje a obejde se bez něj?
2. V čem je servis poskytovaný sdružením svým členům nenahraditelný, a v čem se naopak ubírá směrem, který členy vůbec nezajímá, protože je nevyužitelný nebo jen obtížně použitelný, nebo dokonce obtěžuje? Jak si zajišťují servis ti, kteří nemají s FoSem nic společného?
3. Jak velká je v současné době míra demokracie a průhlednosti činnosti sdružení, jak snadná je komunikace a zpětná vazba mezi administrativními složkami sdružení a jeho členy, nebo kde spíše převažuje nadbytečná byrokracie? Jak vnímají PR a činnost sdružení ti, kteří jeho členy nejsou, byť o něm vědí?
4. Má členství ve sdružení výrazný ekonomický přínos pro soubor/sólistu/festival a jak je pociťován poměr nákladů rozdělovaných mezi zajištění vlastní činnosti aparátu sdružení a skutečných folklorních aktivit (činnost souborů a organizování akcí) v terénu?

Určitě vyvoláním nějaké diskuse nechci rozbíjet FoS, a zároveň si nedělám iluze, že se vůbec na tato témata rozepíšete, protože na diskusi dnes skoro nikdo nemá čas, diskutovat může být dokonce pro někoho i z různých důvodů stresující. Ale vaše názory by mě fakt zajímaly. Nakonec každý názor může pomoci nám všem, tedy i Folklornímu sdružení ČR samotnému, nebo souborům a festivalům obecně. Samotnou výměnu názorů zařazuji do rubriky ARCHIV STARŠÍCH TÉMAT, protože téma je to staré jako samo FoS ČR, péče o tradice, v níž FoS hraje jen mladinkou roli, je téma ještě mnohem mnohem starší, a jak už jsem říkal: zdokonalovat cokoli je práce na věčné časy.

Teď nevím, zda mám na rozloučenou napsat, že se na vaše názory těším, nebo skromněji, že jsem zvědavý, zda se vůbec někdo někdy vyjádří.

09. 03. 2017 (13:29) • Jarka: Odstraneni starych inzeratu
Zadame oautomaticke odstranovani starsich inzeratu ,ktere jsou tam vice jak 3 mesice

Číst vše Přidat názor


FolklorWeb.cz || Copyright © 2002 - 2018 by Folklorum || || RSS || Účetní uzávěrky