FolklorWeb.cz | folklor a lidová kultura na Moravě O projektu | Kontakt | Hledat:

Články

19/01/2014 • Soutěžte v roce 2014 s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm!
autor článku: Petra Valíčková


Dvě zajímavé soutěže vyhlašuje v těchto dnech Valašské muzeum v přírodě. Jedna je určena pouze pro děti a mládež a je zaměřena na jejich výtvarný talent, druhá soutěž má dlouhodobější charakter a spočívá v uměleckém cítění a vidění samotného muzea ale i dění v něm napříč celým rokem zpoza objektivu.

„Valašský rok ve fotografii“

Termín: 31. 12. 2013 – 31. 12. 2014

Fotosoutěž probíhá ve třech kategoriích a je určena amatérským fotografům.

1.       kategorie:     do 10-ti let
2.       kategorie:     do 18-ti let
3.       kategorie:     nad 18 let včetně

Soutěžním úkolem je co nejvýstižněji zachytit čtyři roční období (jaro, léto, podzim a zimu) v libovolných areálech VMP. Krom Dřevěného městečka, Mlýnské doliny a Valašské dědiny je tedy možno fotit také na Pustevnách (ze všech fotografií musí být rozpoznatelné, že byly pořízeny v areálech VMP).

Soutěžící může poslat maximálně 3 série fotografií (jedna série = 4 fotografie, z nichž každá zachycuje jiné roční období v areálech VMP). Autorské fotografie o minimálním rozlišení
5 mpix a 300 dpi zasílejte v tištěné formě o velikosti 18 x 24 cm a současně i ve formě digitální (na CD nebo emailem na jasna@vmp.cz) na adresu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Palackého 147, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm do 15.1.2015 do 12:00. Obálku opatřete heslem „Fotosoutěž – Valašský rok ve fotografii 2014“, nezapomeňte uvést své kontaktní údaje (jméno, příjmení, datum narození, korespondenční adresu, telefonický a emailový kontakt). Zaslané materiály nebudou vráceny!

Povoleny jsou úpravy drobnějšího charakteru jako úprava kontrastu, barev, lokální korekce, drobné retuše vad či rušivých míst, úpravy perspektivy, ořez, redukce šumu, rozostřovací či doostřovací filtry aj.

Je zakázáno provádět fotomontáže (dodávání různých pozadí či objektů, dokreslování apod.), kolorování. Není žádoucí přidávat fotografiím ohraničení v podobě jakéhokoliv rámečku.
Ustanovenou komisí budou vybrána a oceněna tři nejlepší díla v každé kategorii. Na tyto vítěze pak čekají zajímavé ceny. Z vybraných fotografií bude realizována krátkodobá výstava v budově Sušáku. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm si rovněž vyhrazuje právo použít zaslané fotografie ve svých propagačních materiálech.
 
„Masopustní výtvarná soutěž“

Termín: 19. 12. 2013 – 14. 2. 2014
Cílová skupina/kategorie:

1.)    MŠ, I. stupeň ZŠ
2.)    II. stupeň ZŠ, SŠ

Namaluj jakoukoliv masku, kterou můžeš potkat při tradiční obchůzce o Masopustu ve VMP nebo v jakémkoliv jiném masopustním průvodu. Zobrazit můžeš např. medvěda s medvědářem či Židem, smrtku, čerta, hastrmana nebo strigu.

Své dílo mohou soutěžící posílat do 14. 2. 2014 na adresu:
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Palackého 147
756 61 Rožnov pod Radhoštěm.

Na obálku napiš „SOUTĚŽ – MASOPUSTNÍ MASKA“.

Na zadní stranu výkresu je potřeba napsat, co jste namalovali, dále své jméno, věk, bydliště, telefonní a emailový kontakt na své rodiče (pro případ výhry).

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 22. 2. 2014 na programu Masopust v areálu Dřevěného městečka. Tři nejlépe hodnocená díla v obou kategoriích budou oceněna volným vstupem na Masopust (pro autora vybrané masky, jeho rodiče nebo prarodiče a sourozence) a věcnou cenou od VMP. V případě, že se nebudete moci osobně zúčastnit slavnostního předání cen, budou Vám tyto zaslány na adresu uvedenou na zadní straně výkresu. Výherci budou předem informováni.


Diskuze ke článku


Článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Číst vše Přidat názor


poslední aktualizace: 17/01/2014

FolklorWeb.cz || Copyright © 2002 - 2018 by Folklorum || || RSS